Propuneri pentru anul acesta

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Propuneri pentru anul acesta

Mesaj  adrian la data de Mier Ian 06, 2010 12:43 pm

Cred ca ar fi interesant sa vedem cam ce planuri ne-am facut fiecare pentru anul in care am intrat.Eu de exemplu ma gandesc mult la portrete si sper sa invat sa fac desenele cat mai bine.Am inceput studiul pe niste tutoriale in Paint Shop Pro si sper sa stapanesc programul cat mai curand.
adrian

Puncte : 871
Data de inscriere : 21/09/2009
Varsta : 54
Localizare : Satu Mare

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: Propuneri pentru anul acesta

Mesaj  cardaluc la data de Dum Ian 10, 2010 9:47 am

Salut.
Anul acesta imi propun sa fac cat pot de multe "lucrari" numai ca o sa am un an plin - vin si "piticeii" si nu prea vad sa am destul timp si pentru hobby-ul meu. Imi propun sa continui si cu pirogravura si cu traforajul. Mi-as dori sa fac si un ceas, sa fac portrete poate la pirogravura, multe sunt de spus, timp nu am.
Spor la treaba in noul an si la cat mai multe realizari traforate.

Cardaluc
cardaluc

Puncte : 227
Data de inscriere : 06/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Iasi

Sus In jos

Mesaj  NumLock la data de Joi Feb 04, 2010 2:32 pm

Hmmm, anul acesta îmi doresc să întru la facultate, să dau un examen de radioamator şi să îl iau şi să avansez din stadiul de "foarte începător" în traforaj la stadiul de "aproape intermediar" tongue . Şi dacă mai rămâne timp şi sunt bani, să încep şcoala de şoferi Very Happy
NumLock

Puncte : 198
Data de inscriere : 30/01/2010
Varsta : 25
Localizare : Buzău

Sus In jos

Mesaj  Diever la data de Vin Feb 05, 2010 11:25 pm

Planuri, planuri. Sa termin ce am deja in lucru si sa pun si aici niste poze, ca sa nu ma aleg cu reputatia ca doar gura e de mine; sa invat sa stapanesc crearea de patternuri din fotografii si sa termin un proiect restant care nu se poate misca fara acest detaliu; un portret din traforaj al lui Jumpy (Jumpy e unul din motanii mei, cu calitate grafica ridicata Smile, un tigrat tanar negru-auriu); studiu asupra unor patternuri gotice similare vitraliilor, pentru a le utiliza principiile si proportiile in desene proprii; un raft ornamentat care sa gazduiasca cartile din colectia Jules Verne; un raft doar functional care sa ma ajute sa fac ceva ordine in atelier; o masina de gaurit cu coloana si o rindea electrica; sa nu mai las gura sa vorbeasca fara mine incat sa jignesc pe cineva care doar ma ajuta. O multime de planuri.
Diever

Puncte : 443
Data de inscriere : 19/11/2009
Varsta : 46
Localizare : Timisoara

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus