Cateva medalioane terminate

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Cateva medalioane terminate

Mesaj  UnOm la data de Mar Dec 17, 2013 6:31 am

Din "prieten in prieten" s`a dus vorba ca fac medalioane si m`am trezit cu, ceva "comenzi" pe care o sa le postez mai jos cu detaliile de rogoare:
Medalionul din stanga este dat cu un strat de lac "wenge" si apoi unul incolor iar cel din dreapta cu lac de barci...

Aici cel din stanga este lacuit cu incolor iar cel din dreapta DOAR cu wenge:

Un amic mi`a cerut un medalion in care sa puna o poza..asa ca mi`am folosit umpic imaginatia... iata ce a iesit:

UnOm

Puncte : 196
Data de inscriere : 17/05/2011
Varsta : 29
Localizare : Bucuresti

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: Cateva medalioane terminate

Mesaj  bame la data de Mier Dec 18, 2013 12:59 am

Felicitari pentru comenzi, cred ca esti printrer putinii care fac bani din traforaj la noi.
Daca imi permiti, pentru ca ma pricep putin si la fotografie, ti-as recomanda sa utilizezi doua surse de lumina, stanga- dreapta subiectului, cu orientare de preferat de sus in jos pentru iluminarea lucrarilor, evitand astfel utilizarea blitzului de la telefon sau aparat foto care creeaza pata de iluminare centrala. In acest fel vei obtine si fotografii bune pentru a pune in valoare lucrarile frumoase, success.
bame

Puncte : 577
Data de inscriere : 05/03/2011
Varsta : 62
Localizare : ploiesti

Sus In jos

Mesaj  UnOm la data de Mier Dec 18, 2013 6:43 am

Multumesc de sfat... ultimele poze sunt cu aparatul...sincer inca nu ii stiu setarile dar am observat ca are ceva gen blitz cu intarziere, sau blitz de umplere... o sa incerc cateva poze cu setarea aceea iar daca nu vrea si nu vrea..o sa fac cu 2 surse de lumina :Dthihihi
De asemenea multumesc de aprecieri sunt binevenite intotdeauna..recunosc banii nu sunt multi din comenzi..dar destul cat sa`mi acopar materialul si timpul (ma limitez la 10-20 lei medalionul in functie de complexitate si vreau sa spun ca pana acum cei putini clienti pe care i`am avut au fost multumiti.. iar intre noi fie vorba... ma bucura mai mult asta decat banii)
UnOm

Sus In jos

Mesaj  daniel2000 la data de Sam Feb 15, 2014 10:10 am

Foarte frumoase medalioanele,spor in continuare!
daniel2000

Puncte : 185
Data de inscriere : 04/05/2012
Localizare : Vatra Dornei-Suceava

Sus In jos

Mesaj  adrian la data de Dum Feb 23, 2014 1:41 am

Faine. La medalionul in care se pune poza eu as fi pus boltzul (stiftul) in partea de sus ,sub urechea de prindere.
adrian

Puncte : 870
Data de inscriere : 21/09/2009
Varsta : 54
Localizare : Satu Mare

Sus In jos

Mesaj  UnOm la data de Dum Feb 23, 2014 10:23 am

Am incercat asa, dar nu se putea desface medalionul ca se oprea in cercul acela de metal pe care vine lantisorul Sad
UnOm

Sus In jos

Mesaj  adrian la data de Dum Feb 23, 2014 11:10 pm

Am inteles,dar asa cum este acuma cred ca se deschide in timp ce-i purtat.Ar mai fi o solutie sa le faci din trei straturi si urechea de prindere sa fie pe primul strat.Grosimea celui de-al doilea strat ar trebui sa fie suficienta ca sa-i permita ultimului strat (capacul) sa culiseze.
Sau ramai la doua straturi si nu mai taia ureche .In loc de ureche prinde-le pe amandoua cu un inel metalic unde ar trebui sa fie boltzul.Ele stand la gat ,pe verticala,se aliniaza singure.
adrian

Puncte : 870
Data de inscriere : 21/09/2009
Varsta : 54
Localizare : Satu Mare

Sus In jos

Mesaj  UnOm la data de Lun Feb 24, 2014 6:20 am

Multumesc foarte mult de idei, le`am notat in cazul in care mai apare vre`un proiect de genul, o sa le iau in consierare Very Happy
UnOm

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus