Ati cumparat panze de la laubsaegen247?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Ati cumparat panze de la laubsaegen247?

Mesaj  Diever la data de Joi Dec 03, 2009 1:02 am

A cumparat cineva panze de traforaj de pe site-ul din link-ul paginiii principale? Cam care sunt costurile si ce impresie v-a facut? Livreaza in Romania?
Diever

Puncte : 443
Data de inscriere : 19/11/2009
Varsta : 46
Localizare : Timisoara

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

panze traforaj

Mesaj  cardaluc la data de Joi Dec 03, 2009 7:39 am

Salutare.
Eu am cumparat panze de la o firma din Botosani, am atasat adresa site-ului, fac si livrari cu plata ramburs, si alte variante.
http://www.sierra.ro/categorii.php?id=56&page=2
De la aceasta firma am cumparat si placaj traforaj, dar e cam scump, au si traforaje electrice Proxxon - primul meu traforaj electric, dar nu va recomand. Panzele sunt ok pentru mine.

Cardaluc
cardaluc

Puncte : 227
Data de inscriere : 06/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Iasi

Sus In jos

Re: Ati cumparat panze de la laubsaegen247?

Mesaj  Admin la data de Joi Dec 03, 2009 8:49 am

Salut, panzele carora le fac reclama sunt foarte bune si in acelasi timp ieftine. Mult mai ieftine decat cele de la Sierra.

Ultima editare efectuata de catre Admin in Joi Dec 03, 2009 9:57 am, editata de 1 ori
Admin
Admin

Puncte : 815
Data de inscriere : 16/09/2009
Varsta : 48
Localizare : Bocsa - jud. Caras-Severin

Vezi profilul utilizatorului http://www.traforaj.ro

Sus In jos

Mesaj  adrian la data de Joi Dec 03, 2009 9:04 am

Eu nu am cumparat, dar am primit, de la cineva cateva si ca atare ,am avut ocazia sa lucrez cu ele .Sant bune, deci merita cumparate ,cand reusesc sa fac un ciubuc, de care sa nu stie rechinii din casa si eu am sa cumpar.
adrian

Puncte : 871
Data de inscriere : 21/09/2009
Varsta : 54
Localizare : Satu Mare

Sus In jos

Mesaj  Diever la data de Vin Dec 04, 2009 12:04 am

Admin a scris:Salut, panzele carora le fac reclama sunt foarte bune si in acelasi timp ieftine. Mult mai ieftine decat cele de la Sierra.
Cum se comanda? Am vazut ca pe mail, si stiu germana (chiar daca nu destula pentru nivelul asta de discutie). Livreaza in Romania? Pot plati cu cardul?
Off-topic, am comandat din Germania o masina Scheppach Deco-Laser, 100 euro la reducere. Sper sa fie OK.

Ultima editare efectuata de catre Diever in Vin Dec 04, 2009 12:12 am, editata de 1 ori (Motiv : Completare)
Diever

Sus In jos

Mesaj  Diever la data de Mier Dec 09, 2009 6:40 am

Aaa... ma scuzati ca insist, dar chiar ma interesau niste raspunsuri. Fie si pe PM, daca informatiile nu sunt publice.
admin, cam cat sunt de ieftine? Cam cat costa o duzina de Niqua Ultra, Top Cut, Fix respectiv Pinguin Gold Flat? Pe baza experientei proprii cam ce panze sunt recomandate. Si mai ales care e metoda de plata. Multumesc anticipat.
Panzele pentru rama le-am cumparat impreuna cu rama, si doar recent am rupt doua, in rest le-am aruncat cand nu mai taiau. Erau nemtesti, Eichen (ca si rama) de la Praktiker, dar am observat ca in ultima vreme Practiker s-a reorientat spre Black&Decker. Astea inca nu le-am incercat, dar din ce-am mai vazut se pare ca Black&Decker si-a facut filiala la turci Very Happy ; daca as putea procura niste lame de buna calitate n-as mai experimenta cu ceea ce considera comerciantii ca "pentru romani e destul si atat".
Diever

Sus In jos

Mesaj  Admin la data de Mier Dec 09, 2009 11:38 am

Diever, nu e nici un secret; panzele chiar sunt bune si destul de ieftine. Tipul si trimite, dar costa.Daca va hotarati mai multi asupra unui tip de panze va pot ajuta in sensul ca eu am reducere la el si am si cine sa mi le trimita. Cine doreste, am panze spiralate nr.0, la pretul de 80 lei un gross, adica 12 seturi a 12 panze, deci 144 de panze pe care le pot trimite imediat.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  Diever la data de Lun Dec 14, 2009 1:11 am

Multumesc pentru raspuns. Am comandat panze din vreo 11 sorturi, cate o duzina, de la http://drebe.de/ care are cam acelasi sortiment dar bate la modul mult mai bun de comanda, dupa parerea mea.
Diever

Sus In jos

dane adresa completa

Mesaj  nelu la data de Sam Dec 25, 2010 4:01 am

Admin a scris:Diever, nu e nici un secret; panzele chiar sunt bune si destul de ieftine. Tipul si trimite, dar costa.Daca va hotarati mai multi asupra unui tip de panze va pot ajuta in sensul ca eu am reducere la el si am si cine sa mi le trimita. Cine doreste, am panze spiralate nr.0, la pretul de 80 lei un gross, adica 12 seturi a 12 panze, deci 144 de panze pe care le pot trimite imediat.

nelu

Puncte : 1
Data de inscriere : 25/12/2010

Sus In jos

Mesaj  Diever la data de Sam Dec 25, 2010 8:53 am

Citatul e corect, postul cam vechi... ce anume imi scapa aici?
Am mai comandat intre timp panze de la Drebe, si cum am cam intarziat am fost atat de bucuros ca le mai primesc, totusi, ca nu am apucat sa intreb daca mai e cineva interesat, faceam un singur pachet si rezolvam cumva cu plata si livrarea in teritoriu. Panzele au macar atata avantaj, ca nu cantaresc prea mult iar cantitatea influenteaza prea putin tarifele de livrare. Poate de Pasti...
Diever

Sus In jos

Mesaj  melinte_ionut la data de Mier Feb 09, 2011 1:42 pm

As vrea sa cumpar niste panze de la drebe.de, dar am vazut ca nu livreaza decat in Germania. Diever, tie ti-au trimis direct in Romania ?

melinte_ionut

Puncte : 9
Data de inscriere : 17/01/2011
Varsta : 32

Sus In jos

Mesaj  Diever la data de Vin Feb 11, 2011 8:02 am

Nu, din pacate nu. Am insa prieteni in Germania care vin de sarbatori in tara; vorbeam cu ei, le dadeam lista, mi le aduceau si le plateam aici. Taxa de transport in Germania a fost de circa 5 euro. Dealtfel tot asa am cumparat si masina de traforaj.
Diever

Sus In jos

Mesaj  bame la data de Mar Oct 11, 2011 10:25 am

Admin a scris:Salut, panzele carora le fac reclama sunt foarte bune si in acelasi timp ieftine. Mult mai ieftine decat cele de la Sierra.
As fi interesat de achizitia de panze. Ati putea da cateva detalii privind preturile si, mai ales care ar fi procedura de cumparare? Multumesc.
bame

Puncte : 577
Data de inscriere : 05/03/2011
Varsta : 62
Localizare : ploiesti

Sus In jos

Mesaj  Admin la data de Mar Oct 11, 2011 10:29 am

Trebuie sa intri pe site-ul producatorului si sa iei legatura cu el direct. Nu sunt la curent cu oferta lui curenta, dar te pot asigura de calitatea panzelor si de pretul mic in comparatie cu ceea ce se gaseste pe piata.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  bame la data de Mar Oct 11, 2011 10:50 am

Admin a scris:Trebuie sa intri pe site-ul producatorului si sa iei legatura cu el direct. Nu sunt la curent cu oferta lui curenta, dar te pot asigura de calitatea panzelor si de pretul mic in comparatie cu ceea ce se gaseste pe piata.

Sa inteleg ca precizarile:
Admin la data de Mier Dec 09, 2009 9:38 pm

.Diever, nu e nici un secret; panzele chiar sunt bune si destul de ieftine. Tipul si trimite, dar costa.Daca va hotarati mai multi asupra unui tip de panze va pot ajuta in sensul ca eu am reducere la el si am si cine sa mi le trimita.

nu mai sunt de actualitate?
bame

Sus In jos

Mesaj  melinte_ionut la data de Mar Oct 11, 2011 12:15 pm

Eu am trimis un mail cu informatiile cerute pe site (laubsaegen247): tipul de traforaj si ce as vrea sa tai si mi-au trimis un sample prin posta si o lista de preturi. Inca nu am facut nici o comanda, dar cand voi face de la ei voi lua panze, ca au cea mai variata gama de panze.

melinte_ionut

Puncte : 9
Data de inscriere : 17/01/2011
Varsta : 32

Sus In jos

Mesaj  adrian la data de Mar Oct 11, 2011 7:36 pm

Si eu am cumparat ,anul trecut si intradevar sant bune.Americanii tot de la ei cumpara.Eu am facut comanda pe adresa unui prieten din Ungaria deci pret mic de transport .
adrian

Puncte : 871
Data de inscriere : 21/09/2009
Varsta : 54
Localizare : Satu Mare

Sus In jos

Mesaj  bame la data de Mar Oct 11, 2011 9:08 pm

melinte_ionut a scris:Eu am trimis un mail cu informatiile cerute pe site (laubsaegen247): tipul de traforaj si ce as vrea sa tai si mi-au trimis un sample prin posta si o lista de preturi. Inca nu am facut nici o comanda, dar cand voi face de la ei voi lua panze, ca au cea mai variata gama de panze.
Eu cu germana nu ma prea impac. Este posibil sa-mi dati cateva detalii privind panzele comandate -avand in vedere experienta dumneavoastra- (tipul, pentru ce le folositi, pret, modalitati de plata) pentru a ma putea orienta si sa pot comanda?
bame

Sus In jos

Mesaj  Admin la data de Mar Oct 11, 2011 10:06 pm

Intr-adevar, dar fiind ca nu au fost dolicitari nu mai este de actualitate oferta mea. Fiecare poate comanda pe cont propriu.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  Adrian.P la data de Vin Noi 11, 2011 9:09 am

Salutare tuturor si bine v-am gasit.
Am 'vorbit' prin e-mail cu cei de la Laubsaegen247 si transportul nu pare sa fie asa scump: la o comanda de 50 euro, transportul este 6 euro.

Adrian.P

Puncte : 1
Data de inscriere : 11/11/2011
Varsta : 42
Localizare : Slatina

Sus In jos

Mesaj  Admin la data de Vin Noi 11, 2011 10:50 am

Salutare si bine ca ne-ai gasit. Ma bucur sa vad ca te-ai inscris pe forum.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum