Provocare altceva decat placaj

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Provocare altceva decat placaj

Mesaj  adrian la data de Sam Sept 26, 2009 9:32 am

Am facut, lucrarea aceasta ,de curand .As fi postat aici si explicatii, mai detaliate, despre cum am creat-o.Dar vreau sa lansez o provocare si anume, daca 5 membri se arata interesati si posteaza intrebari despre lucrare am sa va arat ,pas cu pas, poze despre ea.
adrian

Puncte : 871
Data de inscriere : 21/09/2009
Varsta : 54
Localizare : Satu Mare

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: Provocare altceva decat placaj

Mesaj  nicu_cap la data de Lun Sept 28, 2009 11:21 pm

Interesanta , eu cred ca este din plastic , ar fi interesant sa pui etapele realizarii minunatiei !
Stima NICU
nicu_cap

Puncte : 293
Data de inscriere : 23/09/2009
Varsta : 36
Localizare : PITESTI

Sus In jos

Mesaj  nicu_cap la data de Lun Sept 28, 2009 11:35 pm

S-ar parea ca multi citesc dar putini au ceva de zis , pacat la intrebari de regula se gasesc raspunsuri.................
nicu_cap

Puncte : 293
Data de inscriere : 23/09/2009
Varsta : 36
Localizare : PITESTI

Sus In jos

Mesaj  Admin la data de Mar Sept 29, 2009 6:35 am

Sunt interesat de modul de lucru. Cred ca stiu despre ce e vorba, dar sunt nerabdator sa aflu detalii.
Admin
Admin

Puncte : 815
Data de inscriere : 16/09/2009
Varsta : 48
Localizare : Bocsa - jud. Caras-Severin

Vezi profilul utilizatorului http://www.traforaj.ro

Sus In jos

Provocare; altceva decat placaj

Mesaj  adrian la data de Mar Sept 29, 2009 8:15 am

Sincer sa fiu, ma asteptam sa fiti voi primii Very Happy .Provocarea este mai mult pentru membri noi si pentru cititori vreau sa-i incurajez sa intre in dialog .Am si alte ''chestii interesante'', de aratat dar daca n-am cu cine ,degeaba am cu ce[apropos...cine a auzit de Corian ?] Shocked Acuma, ca totusi exista putin interes ,bunul simt ma obliga sa mai dau ceva lololo....
adrian

Sus In jos

Mesaj  adrian la data de Mier Oct 14, 2009 10:51 am

Daca voi nu santeti curiosi de provocarile pe care le-am postat,nu-i nici un bai ca nu scapati asa usor Smile .Deci,Corian este un material composit [habar nu am ce inseamna] creat de firma DuPont,arata extraordinar de bine ,se prelucreaza cu tehnologie de lacatuserie,sant cateva zeci de culori si texturi,6,9,12 mm grosime,se traforeaza usor mai ales cu panze spiralate ,este foarte scump si nu o sa-l gasiti in Romania.O bucata de 10 pe 10 cm este 4 dolari Very Happy .Va mai torturez putin asa dar priviti aceste poze :
adrian

Sus In jos

Mesaj  Diever la data de Joi Noi 19, 2009 7:09 am

Un material compozit este format dintr-un liant si o umplutura sub diverse forme - fire, panza, granule, chiar furnir - careia in general umplutura ii asigura rezistenta la intindere iar liantul la compresiune. Textolitul, plasticul armat cu fibra de sticla sau fibra de carbon, betonul armat si intr-un anume sens chiar si placajul sunt materiale compozite. Cele high-tech insa implica conditii speciale de prelucrare, umplutura rezistenta are nevoie de scule de inalta calitate si schimbate des pentru a putea fi prelucrate.
Am mai lucrat in marmura (nu, nu cu traforajul) si in lemn masiv. Si mi-ar place sa incerc cu sticla!
Diever

Puncte : 443
Data de inscriere : 19/11/2009
Varsta : 46
Localizare : Timisoara

Sus In jos

Mesaj  adrian la data de Joi Noi 19, 2009 8:43 am

Salut Diever si bine ai venit .Vreau sa spun ca si eu doresc sa tai sticla si faianta dar n-am reusit inca.Am primit acum cativa ani vreo 2 metri de fir diamantat si l-am ratacit pe undeva ,de necaz am lasat balta idea.Pe atunci nu aveam Net,acuma am si am vazut jucaria din poza .
adrian

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus