site lucrari

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

site lucrari

Mesaj  cardaluc la data de Vin Mai 28, 2010 9:18 am

Salutare.
Un site gasit din intamplare ar fi acesta:
http://chantournay.skyrock.com/1.html
Sunt foarte multe lucrari, multe ore de munca. Sper sa fie o sursa de inspiratie.

Cardaluc (Lucian)
cardaluc

Puncte : 227
Data de inscriere : 06/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Iasi

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: site lucrari

Mesaj  adrian la data de Vin Mai 28, 2010 10:25 am

Merci Lucian ca mi-ai reamintit de acest site ,se discuta acu' ceva vreme despre acest domn pe careva din forumurile americane si era foarte apreciat,din cate stiu totul este lucrat manual.Mie-mi place foarte mult vaza de la pagina 12.
adrian

Puncte : 871
Data de inscriere : 21/09/2009
Varsta : 54
Localizare : Satu Mare

Sus In jos

Mesaj  NumLock la data de Sam Mai 29, 2010 1:59 pm

De la asemenea lucrări nu îţi vine să îţi mai iei ochii. Superb :X Mulţumesc pentru postare Smile
Crucea de la pagina 30 este incredibil de frumoasă...iată ce spune domnul respectiv :

"Merci Jesus qui m'a donné de la desterité dans les mains pour realiser de belles choses !
j'ai voulu créer ce calvaire tout en finesse pour te remercier !"
NumLock

Puncte : 198
Data de inscriere : 30/01/2010
Varsta : 25
Localizare : Buzău

Sus In jos

Mesaj  Diever la data de Dum Mai 30, 2010 9:23 am

Pe mine unul m-au terminat psihic pomii aia plini de craci din tablouri. Fratilor, rugati-va sa ne tina Domnul ochii ageri si mainile sigure pana la aceeasi varsta.
Din ce-am priceput domnul nu refuza sa imparta desenele, ma gandesc sa-l abordez odata.
Diever

Puncte : 443
Data de inscriere : 19/11/2009
Varsta : 46
Localizare : Timisoara

Sus In jos

Mesaj  monica la data de Lun Mai 31, 2010 12:16 pm

Multumesc pentru link...in seara asta v-am apreciat lucrarile, sunteti adevarati artisti...
Zilele trecute am vazut la socri, un fel de lustra din traforaj facuta de socrul meu si chiar am studiat-o mai atent, pentru ca de cateva zile tot ma minunez de ceea ce pot face niste maini dibace...(uite ca fac si versuri) aici pe forumul acesta. Unele lucrari au parca dantela...felicitari si cat mai multe lucrari realizate.
Mi-am adus aminte cu nostalgie de copilarie, cand impreuna cu fratele meu scoteam modelul pe coala de traforaj cu indigoul si apoi el il taia. Am facut, adica el a facut, eu am colorat: un catel dintr-o carte de-a mea de copil mic...era ceva cu un caine...hm..oare ii spunea Azorel sau Grive? Apoi un calut cu puiul lui...Stiti ce ma intreb eu acum? De ce nu se mai fac orele acelea de "atelier", in care se invata cum sa mai manuiesti o unealta, o surubelnita, etc...Probabil voi ramane cu intrebarea.

O saptamana superba va doresc si ma bucur ca v-am descoperit.
cheers

monica

Puncte : 3
Data de inscriere : 09/05/2010

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum: