cum reactionati?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

cum reactionati?

Mesaj  andrei.visan la data de Mar Mar 30, 2010 9:07 am

Voi cum reactionati atunci cand vi se rupe panza la traforaj? la ala de mana ma refer (cel electric nu l-am experimentat), cand merge treaba mai cu spor si-i mai liniste deodata poc. Radeti/plangeti, sunteti calmi/nervosi? Am un preten care are chitara, odata i so rupt o coarda si io intrat in buza, deatunci stau cu frica-n oase la "ruptu panzei", desi n-are ce sa se intample si nu-s asa de gingas, imi creste adrenalina. Spuneti si voi..........

andrei.visan

Puncte : 20
Data de inscriere : 03/01/2010
Varsta : 28
Localizare : Cluj-Napoca

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: cum reactionati?

Mesaj  cardaluc la data de Mar Mar 30, 2010 10:43 am

Salut. Eu am avut ceva experiente cu panze rupte la traforajul electric. Asta se intampla la inceputuri - tensionam panza mult prea tare. Nu se inampla mare lucru, cel mai grav a fost o simpla zgarietura. Nu e placut sa ti se rupa panza atunci cand e treaba in toi, dar nici nervos nu am fost. Faceam o pauza de o tigara si montam alta panza.

Cardaluc
cardaluc

Puncte : 227
Data de inscriere : 06/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Iasi

Sus In jos

Mesaj  nicu_cap la data de Mar Mar 30, 2010 11:21 am

Este o situatie destul de enervanta, mai ales cand lucrezi cu spor, iti cam taie din elan .
DA....la inceput ma enervam si eu dar cand ajungi sa rupi sute de panze.... lol!
Stima NICU
nicu_cap

Puncte : 293
Data de inscriere : 23/09/2009
Varsta : 36
Localizare : PITESTI

Sus In jos

Mesaj  Diever la data de Mier Mar 31, 2010 12:24 am

Rareori rup panze, mai ales la manual. In ambele situatii e o sperietura buna de moment. Nu am avut niciodata (de cand am reluat hobby-ul) parte de raniri din cauza panzelor rupte, poate si din cauza ca o panza obisnuita e substantial mai scurta decat o coarda de chitara.
Diever

Puncte : 443
Data de inscriere : 19/11/2009
Varsta : 46
Localizare : Timisoara

Sus In jos

Mesaj  adrian la data de Mier Mar 31, 2010 8:24 am

Nu prea am reactii deosebite cand se rupe panza nici tu n-o sa mai ai cu trecerea timpului,in schimb ma cam irita cand nu mai taie mai ales ca eu lucrez destul de mult cu materiale tari si groase nuc si stejar.
adrian

Puncte : 871
Data de inscriere : 21/09/2009
Varsta : 54
Localizare : Satu Mare

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus