help me please

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

help me please

Mesaj  manubebelu la data de Joi Feb 04, 2010 3:02 am

cine a realizat fructiera de la sectiunea download si are poze cu ea asi dori si eu sa le vad pentru ca nu imi dau seama cum sunt montate picioarele de sprijin. multumesc anticipat
manubebelu

Puncte : 91
Data de inscriere : 05/11/2009
Varsta : 49
Localizare : dolj

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: help me please

Mesaj  Admin la data de Joi Feb 04, 2010 3:15 am

Manu, eu o am facuta, dar nu am poze cu ea; diseara o sa pun pe site in sectiunea foto. E foarte simplu; cele 3 picioare au o taiatura care se potriveste in piesa principala pe lateral, piesa care are 3 taieturi la fel pe lateral pentru cele 3 picioare.
Admin
Admin

Puncte : 815
Data de inscriere : 16/09/2009
Varsta : 48
Localizare : Bocsa - jud. Caras-Severin

Vezi profilul utilizatorului http://www.traforaj.ro

Sus In jos

Mesaj  Diever la data de Joi Feb 04, 2010 11:03 pm

Nu pot accesa sectiunea Download acum (restrictii locale); e ceva asemanator fructierei gratuite de pe site-ul finescrollsaw? Am dezvoltat si eu un pattern similar - din discutie inteleg ca e vorba de un design cu 3 picioare, al spaniolului are 4 iar al meu 5, fructiera are simetrie pentagonala si Dumnezeu sa ma ajute sa le pot monta coplanar Smile. Imbinarile cu caneluri sunt printre cele mai uzuale pentru traforaj. Pe site-ul finescrollsaw poti descarca desenul pieselor si sesiza cum se fac imbinarile - mie nu mi-a convenit pentru ca trebuia scalat / multiplicat, pe atunci nu aveam posibilitatea de a taia stivuit.
Diever

Puncte : 443
Data de inscriere : 19/11/2009
Varsta : 46
Localizare : Timisoara

Sus In jos

Mesaj  Avram Dan la data de Vin Feb 05, 2010 10:21 am

Expune si tu o lucrare (conceptie proprie;nu copie) ca sa vedem modul de abordare a unei lucrari realizate de tine.

Avram Dan
Moderator

Puncte : 421
Data de inscriere : 02/10/2009
Varsta : 51
Localizare : baiut-maramures

Sus In jos

Mesaj  Diever la data de Mar Mar 16, 2010 8:10 pm

Nu sunt 100% ca mesajul de desaupra ma viza sau provoca Smile si stiu cat e de ridicol sa raspunzi la intrebarea adresata altuia. Nu stiu cat e de buna poza, e facuta cu webcamul. E un cos de fructe proiectat, taiat si finisat de mine, cel de care scriam mai sus. In sfarsit e (aproape) gata.
Diever

Sus In jos

Mesaj  adrian la data de Mar Mar 16, 2010 9:05 pm

Diever

Cosul arata foarte bine ,felicitari.Te-a chinuit putin cred ca din cauza placajului gros.
adrian

Puncte : 871
Data de inscriere : 21/09/2009
Varsta : 54
Localizare : Satu Mare

Sus In jos

Mesaj  Diever la data de Mar Mar 16, 2010 10:36 pm

Da' de unde! Taierea celor 23 de elemente am facut-o intr-o sambata inainte de ora pranzului (fiecare separat, nu in pachet), cu lama potrivita taie masina de nu-ti vine sa crezi. In schimb la finisare grosimea se simte, am lacuit de nu stiu cate ori - si inca nu am terminat. Cred ca o ilustrare buna a necesitatii, in unele situatii, a lacului si suprafetelor lucioase.
Diever

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus