Diever sceptic

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Diever sceptic

Mesaj  adrian la data de Vin Ian 15, 2010 9:41 am

Diever de ce esti sceptic? Pentru ca poate fi si mai rau? Nu-ti face griji ,traforajul nu se strica usor decat daca lucrezi cu el... lol! lol!
adrian

Puncte : 870
Data de inscriere : 21/09/2009
Varsta : 54
Localizare : Satu Mare

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: Diever sceptic

Mesaj  Diever la data de Dum Ian 17, 2010 11:54 pm

Am topic dedicat? Smile Pai sceptic sunt din multe motive. Dintr-o experienta de viata destul de complexa m-am invatat ca rareori mai apar surprize, si alea inca si mai rar placute. De traforaj mai ajung uneori sa-mi bat capul sa nu-l vad rapus de rugina la cat timp am sa-l pun la lucru, si uneori ajung sa schimb o panza si sa tai o bucata de deseu numai asa, de dragul exercitiului. Mai am vreo 1-2 bolnavi in familie, din cei cu spitalizare, si calculatorul desktop de acasa care cam la 2 saptamani incepe sa dea rateuri si sa se opreasca din senin, de trebuie sa-l intind pe jos prin toata camera. Si totusi incerc sa-mi pastrez tonusul si optimismul. Totusi nu ajung in dispozitia de sa sar pe pereti de fericire. Si-n lipsa altui cuvant am spus - sceptic.
Diever

Puncte : 442
Data de inscriere : 19/11/2009
Varsta : 46
Localizare : Timisoara

Sus In jos

Mesaj  adrian la data de Lun Ian 18, 2010 12:30 pm

Diever
Imi pare rau sa aflu ca ai probleme,nu vroiam decat sa te provoc la dialog ,pentru ca esti un partener ,de dialog, foarte bun .Din pacate ,in general,precum vedem in jur nu ,prea este buna dispozitie .Se pare ca ,ne coplesesc problemele generate de ''boboru sublim''.Norocul nostru, ca internetul este in engleza si nu o stapanim foarte bine ,caci altfel am evada toti in ''second life'' sau in ''Avatar'' daca ai vaz. filmul ,atunci intelegi ce vreau sa spun.Traim cu speranta, ca vom trece cu bine ,peste toate problemele.....mare c.... Speranta asta ,toti traiesc cu ea Very Happy
adrian

Puncte : 870
Data de inscriere : 21/09/2009
Varsta : 54
Localizare : Satu Mare

Sus In jos

Mesaj  Diever la data de Mar Ian 19, 2010 12:13 am

Multumesc pentru incurajari Adrian, ma ajuta. Imi place mult sa dialoghez pe forumuri (am mai mult timp sa gandesc ce spun decat la discutiile in timp real si sa evaluez consecinte) si mi-ar place sa vad ca si pe forumul de traforaj se dezvolta o comunitate activa, cu care e o placere sa discuti - asa cum oricand e o placere sa discut cu tine.
Filmul am de gand sa il vad saptamana asta, daca rezolv cu problemele de sanatate ale celorlalti si ale mele - sunt programat la o chestie de rutina care sa ma lase fara statutul de cyborg. De 5 luni incheiate sunt ranforsat cu niste piese metalice la clavicula stanga ca urmare a unui crash-test Smile si desi acestea au si aspecte utile (ma anunta cand se schimba vremea, dar nu si cand suna telefonul mobil Smile ) voi fi bucuros sa scap de ele. Cand lucrez la traforaj trebuie sa-mi tin bratele la inaltimea umerilor, si ranga aia adapostita confortabil in deltoid ajunge sa ma indispuna dupa vreo ora de lucru.
Mi-ar place sa reusesc sa mai pun si acasa mana pe calculator si sa pun cateva poze; din pacate lucrarile incepute sunt mai multe decat cele terminate, una este ceasul victorian cu amorasi, la care inca am destul de lucru, inclusiv sa gasesc un ceas potrivit. Mormanul de planuri pe care le pregatesc creste, dar greu ajung lipite pe placaj, iar taiate inca si mai greu. Cine stie, poate e mai bine asa, mentin atractia constanta. In schimb vad cu satisfactie cum practica duce spre perfectiune, tot mai rar se intampla sa pierd linia de taiere, chiar si la schimbari bruste.
Diever

Sus In jos

Mesaj  Diever la data de Mier Mar 03, 2010 1:56 am

Ei, ceva din "scepticism" s-a mai dus, bolnavii au fost in linii mari rezolvati, calculatorul s-a ales cu terapie de soc dupa ce in prealabil intrase in coma, incercand sa ma convinga ca-i pe cale sa crape complet - a primit un cooler nou ca sa nu mai faca ca un aspirator, niste RAM ca sa fie sprinten, o reinstallare de SO ca sa se duca naibii gunoiul depus pe disc de cativa ani, o imprimanta multifunctionala pentru listari/scanari/copieri, i-am salvat un HDD de care eram convins ca-n cateva zile il duc la tomberon - OK. Ultimul proiect taiat a iesit in practica aproape la fel de precis ca in softul de proiectare 3D. E de bine.
Diever

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus